Jaunumi
12.11.24.
Kas ir emocionālā inteliģence un kā to izkopt?
Emocionālā inteliģence ir spēja saprast un pārvaldīt savas emocijas, kā arī atpazīt un ietekmēt apkārtējo cilvēku emocijas. To parasti ir iedalītas četrās pamatkompetencēs: pašapziņa, pašpārvalde, sociālā apziņa un attiecības vadība. Pētījumi rāda, ka 90% cilvēku, kas sasniedz augstus rezultātus, ir attīstīta emocionālā inteliģence.
16.05.24.
Kas ir ESG un kāpēc par to būtu jādomā uzņēmumiem?
Šodienas strauji mainīgajā biznesa vidē nodrošināt panākumus kļūst arvien grūtāk, ja netiek ņemtas vērā vides, sociālās un korporatīvās pārvaldības jomas, kā arī ilgtspējas faktori. Arī no likumlēmēju puses ir spiediens pārejai ilgtspējas virzienā. Tāpēc ESG jeb no angļu valodas vides, sociālās un korporatīvās pārvaldības apsvērumu kopums ir viena no nozīmīgākajām mūsdienu uzņēmējdarbības tendencēm.
20.03.24.
7 ieguvumi biznesa attīstībā, izmantojot Agile metodoloģiju
Agile metodoloģija ir kļuvusi par populāru pieeju biznesa attīstībai visā pasaulē. Tās elastība un pieejas veids ir izrādījušies ļoti veiksmīgi daudzās nozarēs.
Šajā rakstā iepazīstināsim ar 7 galvenajiem ieguvumiem, ko uzņēmumi var gūt, izmantojot Agile metodoloģiju.
Profesionālā izdegšana var skart arī tevi!
! 45% nodarbināto Latvijā cieš no stresa darba vietā un uzskata, ka darba devēji nepievērš ar stresu saistīto problēmjautājumu risināšanai pietiekamu uzmanību.
! 40% strādā vairāk nekā 40 stundas nedēļā
! Darbinieks, kuru neskar stress, darba devējam izmaksā par 50 % mazāk
Izdegšanas sindroms - fiziska un emocionāla izsīkuma stāvoklis, kas rodas, ilgstoši strādājot emocionālas spriedzes apstākļos. Dziļākajos posmos izdegšanu var saukt par "nāvi dzīves laikā".
Olga Dzene forumā Līdere, "Sievišķā līderība, dzimumu stereotipi"
Par sievišķo līderību un dzimumu stereotipiem Izaugsmes un iedvesmas forumā Līdere 2019 stāstīja TRIVIUMS līderības eksperte un konsultante Olga Dzene. Viņa uzsvēra, ka globālā tendence parāda - pašus augstākos amatus biznesā ieņem vien 2% sieviešu. Taču Eiropā šajā ziņā ir visiepriecinošākie rādītāji – 22,6% sieviešu ieņem vadītājas amatu. Latvijā sievietes – vadītājas ir aptuveni tikpat.
Kāpēc darbinieku psiholoģiskā drošība ir tik nozīmīga?
Psiholoģiskā drošība ir tad, kad darbinieki jūtas pārliecināti, ka netiks sodīti vai pazemoti par dalīšanos ar idejām, jautājumu uzdošanu, kļūdīšanos un bažu izteikšanu. Šādi darbinieki jūtas droši uzņemties jaunus darba pienākumus, pieņemt lēmumus un uzņemties vairāk riskus, piemēram, realizēt jaunas idejas. Kā arī, lūdz atgriezenisko saiti, kas ir ļoti būtiska izaugsmei.
Reinis Upenieks konferencē ''Cilvēkfaktors'' ar stāstu ''Organizācija, kas mācās''
Reinis par savu stāstu konferencei saka: ”Arvien biežāk konstatējam, ka tas, kas vakar bija skaidrs un stabils, šodien kļuvis nenoteikts, un atkal jāapgūst, kā dzīvot jaunā situācijā.”
Savā stāstā Reinis veltīja uzmanību izpratnei par mācīšanās pārmaiņām, pievēršoties gan indivīda, gan organizācijas līmenim. Reinis deva ierosmi vadītājiem pārdomāt mācīšanās vietu savās ikdienas komandās, mēģinot arī paši sev atklāt, vai ir daļa no organizācijas, kas mācās.
Autentiska līderība
Neatkarīgi no tā – par vadītāju esat paaugstināts nesen vai arī esat jau ilgstoši šajā statusā –, jums var būt grūti precīzi aprakstīt, ko nozīmē būt labam vadītājam vai līderim. Veiksmīgam vadītājam piemīt daudz spēcīgu īpašību, tomēr mēs biežāk uzskaitām tādas acīmredzamas rakstura īpašības kā iedvesmojošs, pārliecināts un harismātisks. Bet ko nozīmē būt autentiskam līderim?